![Ταξίδι στην Αλαμπάμα](https://www.athinorama.gr/lmnts/events/cinema/10048711/Poster.jpg?w=250&h=300&mode=pad&bgcolor=191919)
Ταξίδι στην Αλαμπάμα
- A Walk in the Woods
- 2015
- Έγχρ.
- Διάρκεια: 104'
Ένας ηλικιωμένος ταξιδιωτικός συγγραφέας και ένας παλιός του φίλος αποφασίζουν να διασχίσουν περπατώντας το κοπιαστικό, επικίνδυνο και μήκους 3.500 χιλιομέτρων μονοπάτι των Απαλαχίων.
Σκηνοθεσία:
Με τους:
Αναλυτική κριτική
Χαμηλότονο κινηματογραφικά οδοιπορικό, το οποίο συνδυάζει χιούμορ και συγκίνηση. Δεν αποφεύγει τις ευκολίες, διαθέτει όμως ως ατού τις απολαυστικές πρωταγωνιστικές παρουσίες δύο χολιγουντιανών θρύλων. Διαβάστε ολόκληρη την κριτική