![One more for the road](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/250x300/crop/both/59/594b3c0a377044ed9863429be2f5cf3d.jpg?quality=81&404=default&v=4)
One more for the road
- Διάρκεια: 90'
Βασισμένη στο βιβλίο του Γιώργου Αράπογλου «Αθήνα 2012 μ.Χ.» και με αφετηρία την πρόσφατη ελληνική κρίση, η παράσταση αποτελεί μια μετα-επιθεώρηση που καυτηριάζει την σύγχρονη πραγματικότητα. Οι ήρωες προσπαθούν να σκηνοθετήσουν τη ζωή τους και να πουν την ιστορία τους, χλευάζοντας τα προβλήματά τους, αφού αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να τα ξεπερνάνε, στο έργο που μιλά για την επιρροή των μέσων κοινωνικής δικτύωσης στη ζωή μας.
Ερμηνεύουν: Π. Γερακάρης, Βλ. Μανάτος, Άν. Μαστοράκου, Αρ. Ψυλιάκος. Φωτ.: Χρ. Φυλακτοπούλου.