Οδηγός Μουσικής

Φίλτρα οδηγού Εκδηλώσεων

!

Συναυλίες ανά:

Αναζήτηση συναυλίας/χώρου

Συναυλίες
Ολες οι συναυλίες

6ο Music Dream Festival
Στις 22/9

Κυρ. 9 μ.μ.

Βεάκειο

Ελληνική

Andry Lagiou

Πέμ. 8.30 μ.μ.

Άλσος Νέας Σμύρνης

Rock-pop-folk

Angelika Dusk, Ίαν Στρατής
Στις 25/9

Τετ. 9 μ.μ.

Κηποθέατρο Παπάγου

Rock-pop-folk

Apparat
Στις 20/9

Παρ. 9 μ.μ.

Gagarin 205 Live Music Space

Electronica-Industrial

Athens Lounge Orchestra

Πέμ. 10 μ.μ.

Faust

Jazz-Blues-Ethnic

Αφιέρωμα στη Μαρίκα Παπαγκίκα
Στις 20/9

Παρ. 10 μ.μ.

Χίλιες και Δύο Νύχτες

Ελληνική

Αφιέρωμα στον Μάνο Ελευθερίου
Στις 25/9

Τετ. 9 μ.μ.

Θέατρο Πέτρας

Ελληνική

AVLOS
Στις 23/9

Δευτ. 8.30 μ.μ.

Παλαιό Ελαιουργείο Ελευσίνας

Jazz-Blues-Ethnic

Brothers From Another Mother
Στις 20/9

Παρ. 10.30 μ.μ.

Jazzet Cafe

Jazz-Blues-Ethnic

Dimmu Borgir
Στις 25/9

Τετ. 9 μ.μ.

Piraeus 117 Academy

Rock-pop-folk

Ελένη Βιτάλη & Παναγιώτης Μάργαρης

Πέμ. 9 μ.μ.

Βεάκειο

Ελληνική

Florence + The Machine
έως 22/9

Πέμ., Κυρ. 9 μ.μ.

Ηρώδειο

Rock-pop-folk

Florence + The Machine
Στις 21/9

Σάβ. 9 μ.μ.

Christmas Theater (Κλειστό Γήπεδο Γαλατσίου)

Rock-pop-folk

Janice Harrington & Blues Cargo
έως 21/9

Πέμ., Παρ., Σάβ. 10.30 μ.μ.

Ορφέας Cafe Bar Restaurant

Jazz-Blues-Ethnic

Κώστας Χατζής
Στις 23/9

Δευτ. 8.30 μ.μ.

Άλσος Νέας Σμύρνης

Ελληνική

MGLA

Πέμ. 9 μ.μ.

Gagarin 205 Live Music Space

Rock-pop-folk

Motorpsycho
Στις 20/9

Παρ. 9 μ.μ.

Fuzz Live Music Club

Rock-pop-folk

New Bottles Old Wine

Πέμ. 9 μ.μ.

Cafe Νομισματικού Μουσείου

Jazz-Blues-Ethnic

Nils Frahm
Στις 24/9

Τρ. 9 μ.μ.

Μέγαρο Μουσικής - αίθουσα «Χρήστος Λαμπράκης»

Σύγχρονη

«Νότες με άρωμα Ελλάδος»
Στις 21/9

Σάβ. 9 μ.μ.

Κηποθέατρο Παπάγου

Ελληνική

Νύχτες Κλασικής Μουσικής στη Γεννάδειο (2η ημέρα)

Πέμ. 19/9, 8.30 μ.μ.

Γεννάδειος Βιβλιοθήκη

Κλασική μουσική

Νύχτες Κλασικής Μουσικής στη Γεννάδειο (3η ημέρα)
Στις 20/9

Παρ. 20/9, 8.30 μ.μ.

Γεννάδειος Βιβλιοθήκη

Κλασική μουσική

Νύχτες Κλασικής Μουσικής στη Γεννάδειο (4η ημέρα)
Στις 21/9

Σάβ. 21/9, 8.30 μ.μ.

Γεννάδειος Βιβλιοθήκη

Κλασική μουσική

«Ξανά 1999»

Πέμ. 8.30 μ.μ.

Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων

Ελληνική

Ομίχλη
Στις 20/9

Παρ. 9 μ.μ.

An Club

Rock-pop-folk

ΟΠΑΠ All Stars Concert
Στις 22/9

Κυρ. 8 μ.μ.

Ιππόδρομος Αθηνών-Markopoulo Park

Rock-pop-folk

Orange Goblin
Στις 21/9

Σάβ. 9 μ.μ.

Fuzz Live Music Club

Rock-pop-folk

Ορφέας Περίδης, Λιζέτα Καλημέρη
Στις 23/9

Δευτ. 9 μ.μ.

Κηποθέατρο Παπάγου

Ελληνική

Παναγιώτης Μάργαρης
Στις 20/9

Παρ. 9 μ.μ.

Κηποθέατρο Παπάγου

Ορχηστρική

Παντελής Θαλασσινός
Στις 21/9

Σάβ. 8.30 μ.μ.

Άλσος Νέας Σμύρνης

Ελληνική

Πασχάλης Τόνιος
Στις 25/9

Τετ. 8.30 μ.μ.

Άλσος Νέας Σμύρνης

Ελληνική

Παύλος Παυλίδης Trio
Στις 21/9

Σάβ. 10 μ.μ.

Gazarte - Roof Stage

Rock-pop-folk

«Περιπλανήσεις»
Στις 24/9

Τρ. 8.30 μ.μ.

Παλαιό Ελαιουργείο Ελευσίνας

Οπτικοακουστικό θέαμα

Primordial
Στις 20/9

Παρ. 9 μ.μ.

Temple

Rock-pop-folk

Pyramidos

Πέμ. 9 μ.μ.

Fuzz Live Music Club

Μουσικές του κόσμου

Συμφωνική Ορχήστρα Δήμου Αθηναίων
Στις 21/9

Σάβ. 21/9, 8.30 μ.μ.

Ανοιχτό Θέατρο Κολωνού

Κλασική μουσική

The Boy, Σείριος Σαββαΐδης
Στις 21/9

Σάβ. 9 μ.μ.

Death Disco

Rock-pop-folk

The Last Drive
Στις 21/9

Σάβ. 9 μ.μ.

Κέντρο Πολιτισμού - Ίδρυμα «Σταύρος Νιάρχος»

Rock-pop-folk

The Monochrome Set
Στις 21/9

Σάβ. 9 μ.μ.

An Club

Rock-pop-folk

Villagers οf Ioannina City
Στις 22/9

Κυρ. 9 μ.μ.

Θέατρο Βράχων «Μελίνα Μερκούρη»

Rock-pop-folk

Women Jazz Vocalists Vol. I (1η ημέρα)
Στις 21/9

Σάβ. 9 μ.μ.

Χίλιες και Δύο Νύχτες

Jazz-Blues-Ethnic

Women Jazz Vocalists Vol. I (2η ημέρα)
Στις 22/9

Κυρ. 9 μ.μ.

Χίλιες και Δύο Νύχτες

Jazz-Blues-Ethnic

Χάρισμα
Στις 22/9

Κυρ. 8.30 μ.μ.

Ανοιχτό Θέατρο Κολωνού

Ελληνική

Χρήστος Γεωργαλής
Στις 20/9

Παρ. 8.30 μ.μ.

Άλσος Νέας Σμύρνης

Ελληνική