Δείτε ποιος κέρδισε ξεχωριστά deli από το Carnicero, συνολικής αξίας 100 ευρώ.

Ο διαγωνισμός μας ολοκληρώθηκε και ο νικητής που κληρώθηκε είναι ο Βασίλης Λεβεντόπουλος, ο οποίος κέρδισε ένα υπέροχο κουτί με εκλεκτά delicatssen για τις γιορτές από το Carnicero.

Την εντυπωσιακή κόκκινη καπελιέρα γέμισε με εξαιρετικά deli ειδικά για το αθηνόραμα Umami, το Carnicero meat & delicatessen.

Το κουτί περιλαμβάνει:

2 φιάλες Prosecco Cipriani αξίας 27,60€

1 Bloc de Foie Gras Rougié αξίας 24,50 €

Ζυμαρικά tagliolini Cipriani αξίας 6,50€

Έξτρα παρθένο ελαιόλαδο σε spray A l’ Olivier αξίας 6,90€

Pott’s sauce tartare αξίας 4,90€

Pott’s apple & pear mustard αξίας 4,90€

Pott’s cranberry sauce αξίας 4,90€

Ξίδι Pedro Himenez A l’ Olivier αξίας 5,80€

Κουτί-καπελιέρα αξίας 15€


Παραλαβή δώρου

Ο νικητής του διαγωνισμού που κληρώθηκε είναι ο Βασίλης Λεβεντόπουλος και μπορεί να παραλάβει το δώρο του από το κατάστημα Carnicero στο Ψυχικό, κατόπιν συνεννόησης και έχοντας μαζί του την αστυνομική του ταυτότητα.


Λίγα λόγια για το Carnicero

Όπως φαίνεται και από το όνομά του (κρεοπωλείο στα ισπανικά), πρόκειται για ένα καθαρόαιμο και «ψαγμένο» κρεοπωλείο, όπου μπορεί να βρει κανείς κάθε είδους εκλεκτό κρέας, από μοσχαράκι ελληνικής εκτροφής, μέχρι black angus και wagyu, καθώς και αρκετές επιλογές σε έτοιμα για ψήσιμο παρασκευάσματα. Μεγάλη ποικιλία υπάρχει και σε εκλεκτά πουλερικά, με επικεφαλής τις περίφημες πουλάδες της Bresse, ποικιλία που γίνεται μεγαλύτερη τώρα στις γιορτές.
Σημαντικό κομμάτι αποτελεί και το τμήμα τυριών και αλλαντικών, με έμφαση στα ιταλικά και ισπανικά εκλεκτά είδη. Εδώ, θα βρούμε και όλα τα συνοδευτικά ή απαραίτητα για την ετοιμασία κρεατικών, όπως διάσημες εγγλέζικες ή αμερικάνικες σάλτσες για μαρινάρισμα, μαγείρεμα καθώς και επιλεγμένα συνοδευτικό του πιάτου, γαλλικές μουστάρδες, ιταλικά ξίδια και ζυμαρικά, καθώς και κρασιά και αρκετές ελληνικές μπίρες.  Στο τμήμα deli, βρίσκουμε από εκλεκτά foie gras και σολομό μέχρι προϊόντα τρούφας, αλάτια και ό,τι άλλο χρειάζεται ένα ξεχωριστό τραπέζι.
Περισσότερα διαβάστε στην παρουσίασή μας του καταστήματος εδώ.




Σχόλια

αντα 28/12/2017 9:55:27 πμ | Permalink # 20402

Χ Ρ Ο Ν Ι Α Π Ο Λ Λ Α
ΚΑΙ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΙΚΆ!!!!!!!!!!!1


ΧΡΥΣΑΦΙΔΗ ΕΥΤΥΧΙΑ 28/12/2017 9:10:24 πμ | Permalink # 20401

Χρόνια πολλά και καλές δουλειές!


ΑΓΝΗ ΑΠΕΡΓΗ 28/12/2017 8:12:37 πμ | Permalink # 20400

Εξαιρετικα προϊόντα


ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΡΟΒΙΟΣ 27/12/2017 9:14:30 πμ | Permalink # 20391

Σας ευχαριστούμε πάρα πολύ!!! Καλές γιορτές με υγεία και αγάπη & καλές δουλειές!!!!


ΜΙΛΕΝΑ ΤΣΑΜΟΥΡΛΙΔΟΥ 27/12/2017 8:23:21 πμ | Permalink # 20390

Ευχομαι ολόψυχα σε όλους Καλα Χριστούγεννα με υγεια, αγάπη, ειρηνη,πολλές χαρές με ελπιδοφόρα μαντάτα . Η Γέννηση του Θεανθρώπου ας μαλακώσει τις καρδιές μας, και το άστρο να αγγίξει σε όλα τα πλάσματα του πλανήτη μας. Να τον ευχαριστούμε με ευλάβεια για το κάθε λεπτό, την κάθε ώρα ημέρας που είμαστε όρθιοι . Καλα Χριστούγεννα και καλές γιορτές!!!!


ΧΑΡΑ ΚΟΣΣΥΦΑ 26/12/2017 11:11:01 μμ | Permalink # 20387

Σας ευχαριστούμε πολύ για το υπέροχο δώρο!!! Μακάρι να είμαι τυχερή! Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και πολύ αγάπη.


dimitrios 26/12/2017 12:25:06 μμ | Permalink # 20380

Καλές γιορτές με υγεία και kαλες δουλειες !!!!!!!!!!











Ελευθερία  25/12/2017 9:22:25 μμ | Permalink # 20378

Merry Christmas ????????


ANTA TOGIA 25/12/2017 6:07:47 μμ | Permalink # 20376

Carnicero meat & delicatessen.


ΣΟΦΙΑ ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ 25/12/2017 10:38:07 πμ | Permalink # 20375

Καλα Χριστουγεννα.


Ιωαννα Χρυσανθακη 24/12/2017 11:32:12 μμ | Permalink # 20373

Καλες Γιορτες !!!!!!!!!!!!


ΝΙΚΟΣ ΜΑΚΡΗΣ 24/12/2017 11:13:30 πμ | Permalink # 20371

ευχαριστουμε


μαγδα μακρη 24/12/2017 9:49:37 πμ | Permalink # 20370

ευχαριστουμε πολυ


ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΚΟΣΙΒΑ 23/12/2017 6:43:20 μμ | Permalink # 20368

Carnicero meat & delicatessen,where meat meets delicacy !!!
Καλές γιορτές με εκπληκτική γεύση στην καρδιά και στον ουρανίσκο όλων μας ....
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ .


ΑΘΗΝΑ ΠΟΜΟΝΗ 23/12/2017 6:36:58 μμ | Permalink # 20367

Ευχαριστούμε πολύ για το δώρο


ΠΕΤΡΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ 23/12/2017 6:22:36 μμ | Permalink # 20366

Ευχαριστούμε πολύ για το δώρο


Καλού Μαρινα 23/12/2017 6:48:19 πμ | Permalink # 20361

Επιτέλους και ενας ειδικός στα κρέατα στην ελλαδα..!


ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΚΑΠΡΑΝΟΥ 22/12/2017 9:50:17 μμ | Permalink # 20359

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ


Ελευθερία  22/12/2017 4:16:42 μμ | Permalink # 20349

????????


ΕΥΓΕΝΙΑ ΤΣΟΥΜΑΝΗ 22/12/2017 11:54:49 πμ | Permalink # 20347

ευχαριστουμε πολυ!


Δώρα 21/12/2017 9:49:50 μμ | Permalink # 20345

Όμορφο και πολύ χρήσιμο δώρο!!!


Γράψε την άποψή σου
Αγορά

Καταστήματα στην Αθήνα

Ανά περιοχή

όλες οι περιοχές

Τα πιο ενδιαφέροντα τοπικά προϊόντα σε όλη την Ελλάδα

Παραγωγοί τοπικών προϊόντων
σε όλη την Ελλάδα

όλες οι περιοχές


Αναζήτηση καταστημάτων και παραγωγών

Αναζητήστε καταστήματα και παραγωγούς δίνοντας μέρος του ονόματος