Οδηγός Μουσικής

Φίλτρα οδηγού Εκδηλώσεων

!

Συναυλίες ανά:

Αναζήτηση συναυλίας/χώρου

Συναυλίες
Ολες οι συναυλίες

17th Athens Technopolis Jazz Festival (3η ημέρα)

Πέμ.: 8 μ.μ.

Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων

Jazz-Blues-Ethnic

17th Athens Technopolis Jazz Festival (4η ημέρα)
Στις 26/5

Παρ.: 9 μ.μ.

Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων

Jazz-Blues-Ethnic

17th Athens Technopolis Jazz Festival (5η ημέρα)
Στις 27/5

Σάβ.: 9 μ.μ.

Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων

Jazz-Blues-Ethnic

17th Athens Technopolis Jazz Festival (6η ημέρα)
Στις 28/5

Κυρ.: 8 μ.μ.

Τεχνόπολη Δήμου Αθηναίων

Jazz-Blues-Ethnic

2o Rio de la Plata Festival (2η ημέρα)

Πέμ.: 9 μ.μ.

Παρνασσός

Μουσικές του κόσμου

2o Rio de la Plata Festival (3η ημέρα)
Στις 26/5

Παρ.: 9 μ.μ.

Polis Art Cafe

Μουσικές του κόσμου

2η Γιορτή Μπύρας Βύρωνα (1η ημέρα)

Πέμ.: 7.30 μ.μ.

Θέατρο Βράχων «Μελίνα Μερκούρη»

Φεστιβάλ

2η Γιορτή Μπύρας Βύρωνα (2η ημέρα)
Στις 26/5

Παρ.: 7.30 μ.μ.

Θέατρο Βράχων «Μελίνα Μερκούρη»

Φεστιβάλ

2η Γιορτή Μπύρας Βύρωνα (3η ημέρα)
Στις 27/5

Σάβ.: 7.30 μ.μ.

Θέατρο Βράχων «Μελίνα Μερκούρη»

Φεστιβάλ

2η Γιορτή Μπύρας Βύρωνα (4η ημέρα)
Στις 28/5

Κυρ.: 7.30 μ.μ.

Θέατρο Βράχων «Μελίνα Μερκούρη»

Φεστιβάλ

ARTéfacts ensemble & UrbanDig Project
Από 26/5 Eώς 27/5

Παρ., Σάβ.: 9 μ.μ.

Στέγη Γραμμάτων και Τεχνών Ιδρύματος Ωνάση (Μικρή Σκηνή)

Σύγχρονη

BadBadNotGood
Στις 26/5

Παρ.: 10 μ.μ.

Gazarte - Main Stage

Jazz-Blues-Ethnic

B-Fest (1η ημέρα)
Στις 26/5

Παρ.: 7 μ.μ.

Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών

Φεστιβάλ

B-Fest (2η ημέρα)
Στις 27/5

Σάβ.: 7 μ.μ.

Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών

Φεστιβάλ

B-Fest (3η ημέρα)
Στις 28/5

Κυρ.: 7 μ.μ.

Ανωτάτη Σχολή Καλών Τεχνών

Φεστιβάλ

dissonArt Ensemble
Στις 26/5

Παρ. 26/5, 8.30 μ.μ.

Μέγαρο Μουσικής-αίθουσα «Δημήτρης Μητρόπουλος»

Κλασική μουσική

Gazarte Houseband & Γιάννης Καστανάκης DJ set
Eώς 27/5

Σάβ.: 10 μ.μ.

Gazarte - Roof Stage

Jazz-Blues-Ethnic

Jaguar Bombs
Στις 26/5

Παρ.: 10 μ.μ.

Gazarte - Roof Stage

Rock-pop-folk

Jucy Lucy, Rectifire, Tetractys
Στις 26/5

Παρ.: 8.30 μ.μ.

An Club

Rock-pop-folk

Laou Laou
Στις 30/5

Τρ.: 10.30 μ.μ.

Faust

Soul-Funk-R&B

Lia Hide
Στις 31/5

Τετ.: 9 μ.μ.

Six D.O.G.S.

Rock-pop-folk

Matthaia X at Passatempo & Cola
Στις 31/5

Τετ.: 10.30 μ.μ.

Faust

Soul-Funk-R&B

Mayhem
Στις 26/5

Παρ.: 8 μ.μ.

Fuzz Live Music Club

Rock-pop-folk

Monster Magnet
Στις 28/5

Κυρ.: 9.30 μ.μ.

Piraeus 117 Academy

Rock-pop-folk

Morgan Delt

Πέμ.: 8.30 μ.μ.

Death Disco

Rock-pop-folk

Ruined Families
Στις 27/5

Σάβ.: 9 μ.μ.

Ρομάντσο

Rock-pop-folk

Samsara Blues Experiment
Στις 27/5

Σάβ.: 8 μ.μ.

Fuzz Live Music Club

Rock-pop-folk

Serenity Broken
Στις 27/5

Σάβ.: 8.30 μ.μ.

Ίλιον Plus

Rock-pop-folk

Sound Acts
Από 26/5 Eώς 28/5

Παρ., Σάβ., Κυρ.: 8 μ.μ.

Πειραιώς 260 (Χώρος Α΄)

Μουσική παράσταση

The Molochs
Στις 29/5

Δευτ.: 9 μ.μ.

Six D.O.G.S.

Rock-pop-folk

Tommy Genesis
Στις 27/5

Σάβ.: 9 μ.μ.

Six D.O.G.S.

Hip Hop

Up The Hammers Festival (1η ημέρα)
Στις 26/5

Παρ.: 9 μ.μ.

Gagarin 205 Live Music Space

Rock-pop-folk

Up The Hammers Festival (2η ημέρα)
Στις 27/5

Σάβ.: 9 μ.μ.

Gagarin 205 Live Music Space

Rock-pop-folk

Up The Hammers XII - Warm up Show

Πέμ.: 7 μ.μ.

An Club

Rock-pop-folk

Urban Fado Ensenble

Πέμ.: 9 μ.μ.

Cafe του Νομισματικού Μουσείου

Jazz-Blues-Ethnic

Vanilla
Στις 28/5

Κυρ.: 9.30 μ.μ.

Faust

Rock-pop-folk

Αστικό Σύνδρομο
Στις 27/5

Σάβ.: 8.30 μ.μ.

Modu

Rock-pop-folk

Γιώργης Χριστοδούλου
Από 27/5 Eώς 29/5

Σάβ., Κυρ., Δευτ.: 9 μ.μ.

Οικία Αγγέλου και Λητώς Κατακουζηνού

Rock-pop-folk

Εκείνος + Εκείνος
Στις 27/5

Σάβ.: 9.30 μ.μ.

Κατράκειο

Ελληνική

ΚουARTέτο
Στις 31/5

Τετ.: 9 μ.μ.

Σφίγγα Music Theatre

Μουσικές του κόσμου

Κρατική Ορχήστρα Αθηνών
Στις 26/5

Παρ. 26/5, 8.30 μ.μ.

Μέγαρο Μουσικής-αίθουσα «Χρήστος Λαμπράκης»

Κλασική μουσική

«Μαντάμα Μπατερφλάι»
Από 31/5 Eώς 7/6

Τετ. 31/5, Παρ. 2/6, Σάβ. 3/6, Κυρ. 4/6, Τετ. 7/6, 9 μ.μ.

Ηρώδειο

Όπερα

Πάνος Μπούσαλης
Στις 27/5

Σάβ.: 9.30 μ.μ.

Βιβλιοπωλείο Ιανός

Ελληνική

Σταύρος Λάντσιας
Από 27/5 Eώς 29/5

Σάβ., Δευτ.: 10 μ.μ.

Athenaeum-Κελάρι

Jazz-Blues-Ethnic