Odeon Όπερα

Ακαδημίας 57
Τηλ.: 2103622683

Εισιτήρια: € 8,50. Προβολές 3D € 10. Ειδικές τιμές για: Cineφίλους , παιδιά, φοιτητές, ανέργους, συνταξιούχους, Α.μ.Ε.Α
Ηλεκτρ. αγορές: www.odeon.gr & www.i-ticket.gr. Τηλ. επικοιν. & αγορά εισιτηρίων στο 14560 (χρέωση 0,52€/min (από σταθερό) και 0,99€/min (από κινητό). DOLBY DIG.

Εμφάνιση χάρτη

24ο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου της Αθήνας «Νύχτες Πρεμιέρας» - Odeon Όπερα 1 & 2

24ο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου της Αθήνας «Νύχτες Πρεμιέρας» - Odeon Όπερα 1 & 2

Είσ.: € 5 (η πρώτη απογευματινή προβολή, ώρα έναρξης έως 18.55), € 6 (οι υπόλοιπες προβολές).

 

ODEON ΟΠΕΡΑ 1

Ακαδημίας 57, 2103622683

Πέμπτη 20

18.00 Seder-Masochism (Νίνα Πέιλι, 2018)
20.15 Γουέστγουντ: Πανκ, Είδωλο, Ακτιβίστρια (Λόρνα Τάκερ, 2018)
22.00 Συνέπειες (Ντάρκο Στάντε, 2018)

Παρασκευή 21

18.00 Ελληνικές μικρές ιστορίες – Διαγωνιστικό Β΄: Sodium Nights (Κωνσταντίνου Σταγκίκα) / ΜΗ.ΣΥ.ΦΑΒ (Μη Συνταγογραφούμενα Φάρμακα) (Σπύρος Κοπανίτσας) / One Way Ticket (Βασίλης Μιχαλαριάς) / Icebergs (Ειρήνη Βιανέλλη) / Η Κόκκινη Μύτη (Ανδρέας Κυριακού)
19.45 Thunder Road (Τζιμ Κάμινγκς, 2018)
22.00 Studio 54 (Ματ Τιρνάουερ)

Σάββατο 22

18.15 Η Προφητεία του Αρμαντίλο (Εμανουέλε Σκαρίνγκι, 2018)
20.30 Ψεύτικα Τατουάζ (Πασκάλ Πλαντ, 2017)
22.30 Αναμείνατε Περαιτέρω Οδηγίες (Τζόνι Κεβόρκιαν, 2018)

Κυριακή 23

17.00 Ελληνικές μικρές ιστορίες – Διαγωνιστικό Δ΄: Διάβαση (Νίκος Μαθιός) / Τέταρτος Τοίχος (Δημήτρης Γκότσης) / Sunday 11.00 – 12.00 (Στέλιος Κουκουβιτάκης) / Deathcar (Ανδρέας Βακαλιός) / Η Φάμπρικα (Αλέξανδρος Σικαλιάς) / Calling (Άρτεμις Αναστασιάδου) / Όλα για Όλα (Μαρίνος Σκλαβουνάκης)
19.15 Μπέργκμαν: Ένας Χρόνος, Μια Ζωή (Τζέιν Μάγκνουσον, 2018)
21.45 Ένα Βήμα πριν Γίνεις Άγιος (Ντάνιελ Σάντου)

Δευτέρα 24

18.00 Ο Σταθερός Παράγοντας (Κριστόφ Ζανούσι, 1980)
20.00 Τα Πρόσωπα της Μάντλιν (Τζόζεφιν Ντέκερ, 2018)
22.15 Νταϊάν (Κεντ Τζόουνς, 2018)

Τρίτη 25

18.00 Σάλτο (Ταντέους Κονβίτσκι, 1965)
20.15 1985 (Γεν Ταν, 2018)
22.30 Απόλυτος Τρόμος (Πίτερ Μέντακ, 1980)

Τετάρτη 26

18.00 Μ’ Αγαπάς (Γιώργος Πανουσόπουλος, 1989)
20.15 Οδηγός Καλοκαιρινής Επιβίωσης (Μαρία Καβταράτζε, 2018)
22.15 Νυχτερινό Τρένο (Γέρζι Καβαλέροβιτς, 1959)

 

ODEON ΟΠΕΡΑ 2

Ακαδημίας 57, 2103622683

Πέμπτη 20

19.00 Κόνι Πλανκ: Ο Οραματιστής του Θορύβου (Ρέτο Κάντουφ & Στέφαν Πλανκ)
21.00 Βιομηχανικό Ατύχημα: Η Ιστορία της Wax Trax! Records (Τζούλια Νας, 2017)

Παρασκευή 21

19.00 Μικρές Ιστορίες Β΄: Διεθνής επιλογή από τις καλύτερες μικρού μήκους ταινίες της χρονιάς.
21.00 Βιομηχανικό Ατύχημα: Η Ιστορία της Wax Trax! Records (Τζούλια Νας, 2017)

Σάββατο 22

19.00 Thunder Road (Τζιμ Κάμινγκς, 2018)
21.00 Ερόικα (Αντρέι Μουνκ, 1958)

Κυριακή 23

19.00 Μικρές Ιστορίες Γ΄: Διεθνής επιλογή από τις καλύτερες μικρού μήκους ταινίες της χρονιάς.
21.00 Κόνι Πλανκ: Ο Οραματιστής του Θορύβου (Ρέτο Κάντουφ & Στέφαν Πλανκ)

Δευτέρα 24

19.00 Η Προφητεία του Αρμαντίλο (Εμανουέλε Σκαρίνγκι, 2018)
21.15 Συνέπειες (Ντάρκο Στάντε, 2018)

Τρίτη 25

19.00 Thunder Road (Τζιμ Κάμινγκς, 2018)
21.00 Ένα Βήμα πριν Γίνεις Άγιος (Ντάνιελ Σάντου, 2017)

Τετάρτη 26

17.00 Μικρές Ιστορίες Β΄: Διεθνής επιλογή από τις καλύτερες μικρού μήκους ταινίες της χρονιάς.
19.00 Μια Γυναίκα Αιχμάλωτη (Μπερναντέτ Τούζα-Ρίτερ, 2017)